مرجع تخصصی خودرو های اروندی

 

از میتسوبیشی اوتلندر PHEV بیش تر بدانیم

گروه بین الملل: وقتی صحبت از خودروهای برقی شارژی می شود خودروسازانی که به موفقیت فروش 100 هزار دستگاهی رسیده اند وارد بحث می شوند.

در حالی که بسیاری از مردم با نیسان لیف، شورلت ولت و مدل S تسلا که به این موفقیت رسیده اند، آشنایی دارند به تازگی یک خودروی دیگر نیز این گام را پشت سر گذاشته است. میتسوبیشی اوتلندر PHEV یک کراس اوور کامپکت است چند سالی از عرضه آن در بازار می گذرد. اوتلندر در آمریکای شمالی با موتور V6 یا چهار سیلندر عرضه می شود اما در دیگر مناطق دنیا با نیرومحرکه برقی نیز ارائه می شود.

اکثر خریداران خودرو در آمریکای شمالی انتظارات کمی از اوتلندر دارند. این خودرو به عنوان مدلی ممتاز در کلاس خود شناخته نمی شود اما بدترین مدل این کلاس نیز نیست.

در حالی که مدل PHEV این خودرو از نظر ظاهری تفاوتی با مدل اصلی آن ندارد، زیر بدنه آن خودرویی منحصر به فرد قرار دارد. موتور این خودرو به جای 2.4 لیتری چهار سیلندر یا 3.0 لیتری V6 آشنا، یک نسخه 2.0 لیتری چهار سیلندر است. این موتور قدرت 120 اسب بخار و گشتاور 140 فوت پوند دارد و با دو موتور برقی روی هر محور همراه می شود.

اوتلندر دارای کابینی ساده و پرمیوم است. یکی از ویژگی های قابل توجه در این خودرو صندلی های ردیف سوم آن است که البته در نسخه PHEV عرضه نمی شود چرا که باطری ها فضای آن ها را اشغال کرده اند. البته هیچ مشکلی در راحتی صندلی های جلو و عقب این خودرو وجود ندارد و یکی از تفاوت های اصلی این نسخه با اوتلندر اصلی، کابین بی صداتر آن است. پارک این خودرو تنها با فشار یک دکمه ممکن می شود.

گمان می رود میتشوبیشی اوتلندر PHEV با یک بار شارژ دارای طیف حرکتی بیش از 50 کیلومتر باشد که برای یک خودروی هیبریدی شارژی مناسب نیست اما در عین حال دو برابر طیف حرکتی شورلت ولت است. باطری 9.8 کیلووات ساعتی این خودرو با استفاده از یک پریز استاندارد در مدت پنج ساعت شارژ می شود. استفاده از یک شارژر سطح 2 می تواند این زمان را به 3 ساعت کاهش دهد.


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: یک شنبه 19 دی 1395     بازدید ها: 77     دسته: اخبار خودروی خارجی     
منبع : خبر خودرو
1:
 

 
             

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به رادرایانه  می باشد.

   
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه