مرجع تخصصی خودرو های اروندی

 

100 درصد بزرگراه ها و 80 درصد معابر شریانی تهران به دوربین مجهز می شوند

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با حضور در مرکز کنترل ترافیک پایتخت از بخش های مختلف این مرکز دیدن کرد و از نزدیک با فعالیت های آن آشنا شد.

اقبال شاکری در ابتدای این دیدار و در جلسه ای با حضور معاون شهردار تهران گفت: با توجه به 1200 تا 1400 دستگاه خودروی جدیدی که هر روز وارد تهران می شوند اگر دهها برابر پل صدر هم بزرگراه بسازیم، جوابگو نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه این حجم خودرو که هر روز وارد معابر شهری می شود، تهران را به یک پارکینگ متحرک تبدیل کرده است ، اظهار کرد: ترافیک و آلودگی هوا، دو معضل بزرگ این کلان شهر است و هر اقدامی که در راستای توسعه حمل و نقل عمومی انجام شود، کم است.

اقبال شاکری با بیان اینکه تهران باید به شهری هوشمند تبدیل شود و به این منظور، باید به توسعه مراکز مدیریت هوشمند شهر و حمل و نقل شهری اقدام شود، تصریح کرد: کارهای ارزنده ای برای هوشمند سازی مدیریت ترافیک تهران انجام شده است که انصافا از این تلاش ها باید تقدیر و تشکر شود.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه که کنترل هوشمند ترافیک از دو ویژگی بارز «بازدارندگی » و « اعتماد سازی» برخوردار است، تصریح کرد: البته راه اندازی یک سامانه پیامکی به این منظور که به محض وقوع تخلف و ثبت آن از طریق سامانه هوشمند، پیامک از سوی پلیس برای رانندگان مختلف ارسال شود، می تواند«اثر بخشی» و «بازدارندگی» سیستم های هوشمند را دو چندان کند.

معاون شهردار تهران نیز در این جلسه از کنترل ترافیک پایتخت به عنوان مرکزی شبانه روزی که هر 365 روز سال ، فعال و مشغول بکار است ، نام برد و گفت: مرکز کنترل ترافیک به عنوان دیده بان شهر و معابر شهری تهران، نقش برج مراقبت فرودگاه های بزرگ جهان را برای این کلان شهر ایفا می کند و از این رو ، از اهمیت راهبردی برخوردار است.

مازیار حسینی با اشاره به اینکه دیگر در هیچ کلان شهر پیشرفته ای در دنیا، ترافیک با حضور فیزیکی عوامل انسانی کنترل نمی شود، افزود: برای همین تا جای ممکن باید به سمت کنترل هوشمند ترافیک پیش برویم و ترافیک را شناور و سیال کنترل کنیم و به این منظور ، پل صدر می تواند الگوی خوبی باشد.

وی با بیان اینکه تهران در مسیر تبدیل شدن به شهری هوشمند در حرکت است ، تصریح کرد: در این راستا ،100 درصد بزرگراه های شهری و 80 درصد معابر شریانی شهر تحت پوشش دوربین های نظارت تصویری قرار می گیرند، ضمن اینکه به نصب تجهیزات جدید نظارتی از جمله دوربین های ثبت تخلف حرکات مارپیچ در سه بزرگراه آزادگان، شهید همت و نیایش نیز اقدام خواهد شد.


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: یک شنبه 26 دی 1395     بازدید ها: 556     دسته: اخبار داخلی خودرو     
منبع : خبر خودرو
1:
 

 
             

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به رادرایانه  می باشد.

   
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه