مرجع تخصصی خودرو های اروندی

 

اوپل رقیب پژو ۲۰۰۸ و رنو کپچر را روانه بازار کرد

شاید ظاهر این خودرو در نگاه اول کمی گیج کننده به نظر برسد، اما اوپل می‌گوید با وجود شباهت‌های ابعادی کراسلند و موکا مدل جدید قابلیت‌های جدیدی دارد و می تواند در برابر خودروهایی مانند پژو ۲۰۰۸ و رنو کپچر قد علم کند.

همزاد همیشگی و قدیمی اوپل، از مدل جدید کراسلند X خود رونمایی کرده است. این خودرو یک کراس‌اوور کوچک و جمع و جور است که قرار است جایگزین شایسته‌ای برای مدل مریوا این برند باشد.

شاید ظاهر این خودرو در نگاه اول کمی گیج کننده به نظر برسد، اما اوپل می‌گوید با وجود شباهت‌های ابعادی کراسلند و موکا مدل جدید قابلیت‌های جدیدی دارد و می تواند در برابر خودروهایی مانند پژو ۲۰۰۸ و رنو کپچر قد علم کند.

این در حالی است که موکا X با قابلیت محرک تمام چرخ با مدل‌هایی مانند نیسان جوک و اشکودا یتی رقابت می‌کند.

کراسلند X با قابلیت محرک چرخ‌های جلو حدود ۷۰ میلی‌متر کوتاهتر از موکا X است. به نظر می‌رسد شباهت‌های این دو خودرو به دلیل سیاست‌های شرکت سازنده است.

کراسلند جدید X در زیرساخت و پلت‌فرم با پژو ۲۰۰۸ و سیتروئن C3 پیکاسو اشتراکات زیادی دارد. پیشنهاداتی نیز در خصوص اشتراک موتور این خودروها مطرح شده است. اما وکسهال در این زمینه بسیار متفاوت است.

در مقابل ادعا می‌شود که کابین در این زمینه فضای پیشرو و جدیدی را ارائه می‌دهد. از ویژگی‌های کابین میتوان به محفظه بار عقب ۴۱۰ لیتری و صندلی‌های کشویی و تاشو ردیف عقب اشاره کرد. در صورت تاشدن صندلی ها این فضا افزایش خواهد یافت. سامانه اطلاعات و سرگرمی موجود با اندروید اتو و کارپلی اپل همخوانی دارد.

کراسلند X همچنین به طیف وسیعی از سامانه‌های کمک راننده مجهز است که شامل دوربین‌های ۱۸۰۰ درجه پانارومیک دید عقب، سامانه پارک پیشرفته، هشداردهنده در برخورد از جلو می‌شود. این خودرو همچنین از سامانه های شناسایی عابران، ترمزهای اضطراری خودکار، هشداردهنده‌های خروج از خط، شناسایی علائم سرعت و علامت دهنده‌های شناسایی نقاط کور در اطراف بهره می‌برد.

اوپل، کراسلند X را در نمایشگاه ژنو در ماه مارس رونمایی خواهد کرد درحالی‌که مدل بزرگ‌تر گرندلند X نیز به‌عنوان جایگزین زافیرا در نمایشگاه فرانکفورت در ماه سپتامبر رونمایی خواهد شد.


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: چهار شنبه 29 دی 1395     بازدید ها: 108     دسته: اخبار خودروی خارجی     
منبع : اخبار خودرو
1:
 

 
             

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به رادرایانه  می باشد.

   
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه