مرجع تخصصی خودرو های اروندی

 

احتمال تولید کوئید در ایران خودرو

خبر خودرو، رئیس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق بازرگانی تهران می گوید : خودروسازان باید در جهتی اقدام به تولید کنند که نیاز بازار است.

محمد رضا نجفی منش در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت : بازار هوشمند است و چنانچه محصولی تولید شود که به لحاظ قیمت و طراحی مورد استقبال واقع نشود قطعا بازار عکس العمل نشان داده و پس خواهد زد.

وی در ادامه با توجه به موضوع توقف تولید برخی از خودروهای قدیمی تاکید کرد : باید پیش از خروج خودروهای قدیمی و پر تیراژ ، جایگزین آنها مشخص شود.

وی افزود : در صورتی که جایگزین مناسبی تعیین نشود قطعه سازانی که در این حوزه تامین کننده قطعات هستند با خروج این خودروها دچار مشکل و بحران خواهند شد.

وی تصریح کرد : به نظر می رسد تیبا و کوییک و همچنین تندر 90 جایگزین های خوبی برای محصولات قدیمی خودروسازان باشند.

این فعال در صنعت قطعه سازی کشور از رشد تیراژ تولید ال 90 خبر داد و گفت : هم اکنون تولید این خودرو به روزانه 700 دستگاه رسیده به طوری که تولید سالیانه این خودرو به حدود 200 هزار دستگاه رسیده است البته رنو برنامه ریزی نموده تا تولید ال 90 را به 500 هزار دستگاه در سال برساند.

نجفی منش تاکید کرد : البته پیشنهاد می شود در این راستا خودروهای جدیدی طراحی شود مثل اقدامی که رنو در هند انجام داد و کوئید را طراحی کرد البته استانداردهای آن با استانداردهای داخلی ما همخوانی ندارد هر چند کوئیدی که در بزریل طراحی شده استانداردهای آن با شرایط داخلی ایران هماهنگی دارد.

وی گفت : خودرو کوئید می تواند از خودروهای جایگزین در کشور باشد که احتمالا ایران خودرو نیز در برنامه تولید دارد.

وی همچنین با توجه به طرح موضوع تفکیک وزارتخانه های صنعت و بازرگانی گفت : از دلایل مخالفت هایی که در این راستا مطرح گردیده تاثیر احیاء مجدد وزارت بازرگانی در افزایش جریان واردات است.

وی تاکید کرد : بی شک  در جریان این تفکیک نیز جریان کوچک سازی دولت و توجه به واردات بیشتر گردیده و مسلما به نفع کشور نخواهد بود. 

 


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: سه شنبه 03 مرداد 1396     بازدید ها: 580     دسته: اخبار داخلی خودرو     
منبع : خبرخودرو
1:
 

 
             

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به رادرایانه  می باشد.

   
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه