مرجع تخصصی خودرو های اروندی

 

هیاهوی بازار خودروهای وارداتی به زودی فروکش می کند

این روزها بازار خودروهای داخلی و وارداتی به دلیل برخی تصمیمات با تحول و نوسانات قیمتی زیادی مواجه شده است به طوری که در یک ماه اخیر ، توقف ثبت سفارش موجب هیجان زدگی برخی عرضه کنندگان و افزایش کاذب قیمتی در بازار وارداتی ها شده است این در حالی است همچنان بازار وارداتی ها با رکود تقاضا روبرو است البته برخی از فعالان بازار خودرو نیز معتقد است که صرفا تصمیمات دولت در چند هفته اخیر در بازار وارداتی ها تاثیر گذار نبوده چرا که به دلیل کاهش معاملات ، کمبودی در بازار این خودروها وجود نداشته که موجب برهم خوردن جریان عرضه و تقاضا و نهایتا جهش قیمتی در بازار شود.

در همین حال محمدی نیکخواه در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو ضمن اشاره رشد کاذب قیمت وارداتی ها در بازار می گوید : افزایش قیمت صورت گرفته در بازار وارداتی ها  اغلب غیر واقعی بوده و در برخی از محصولات نیز ناشی از کاهش عرضه ، تغییرات در نرخ ارز ، حقوق گمرکی و شماره گذاری ایحاد شده است.

به گفته وی با صدور دستورالعمل جدید واردات ، پیش بینی می شود افزایش های نجومی صورت گرفته در قیمت برخی وارداتی ها،  به وضعیت قبل بازگشته و مجددا قیمت ها در بازار متعادل شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه کانال صحیح توزیع کمک می کند که بازار خودروهای وارداتی به ثبات قیمتی برسد ، عنوان می کند : هیاهویی که در بازار وارداتی ها ایجاد شده به زودی برطرف خواهد شد این در حالی است که برخی از افراد به دلیل وجود احتمالاتی در آینده بازار، اقدام به اختلال در بازار خودرو کرده اند.

وی تصریح می کند : به هر میزان کانال توزیع خودرو ضابطه مند گردیده و محصولات از مبدا درستی وارد شود نه تنها انحصاری در بازار ایجاد نمی شود بلکه شاهد عدم سوء استفاده و کلاهبرداری از وضعیت موجود خواهیم بود.

وی گفت : متاسفانه در ماههای اخیر شرکت های زیادی تحت عنوان نمایندگی های اصلی و گاها در واحدهای مسکونی با تبلیغات گسترده و ارائه قیمت های غیر واقعی ، اقدام به پیش فروش و کلاهبرداری از خریداران کرده اند.

این فعال بازار همچنین با اشاره به تاثیر افزایش تنوع برندها در عدم ایجاد انحصار در بازار گفت : عرضه برندهای مختلف توسط شرکت های واردکننده و همچنین خودروسازان داخلی در جریان قراردادهای خودرویی، موجب افزایش تنوع در بازار خودروهای داخلی شده است به طوری که پیش بینی می شود تنوع موجود مانع از ایجاد انحصار و موجب دستیابی به بازار رقابتی شود.

نیکخواه  همچنین در خصوص اوضاع بازار خودروهای داخلی اظهار داشت :  بازار خودروهای داخلی طی هفته جاری تغییرات قیمتی چندانی نداشته است به طوری نوسان قیمت در رنج خودروهای 40 میلیون تومان تنها حدود 500 تا یک میلیون بوده است. 


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: چهار شنبه 01 شهریور 1396     بازدید ها: 35268     دسته: اخبار داخلی خودرو     

 

 
             

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به رادرایانه  می باشد.

   
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه