مرجع تخصصی خودرو های اروندی

 

صنعت موتورسیکلت ایران در آستانه نابودی

رئیس سندیکای تولیدکنندگان موتورسیکلت می گوید : انتظار می رود تولیدکنندگان در قطعاتی که امکان تولید داخل دارند با سرمایه گذاری مشترک و همکاری با همتایان خارجی ، نسبت به داخلی سازی این قطعات تلاش مضاعف نمایند.

ابوالفضل حجازی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اظهار داشت : در سال جاری تلاش بر آن است تا حد امکان از ورود موتورهای خارجی به کشور جلوگیری شود.

وی تاکید کرد : سندیکای تولیدکنندگان موتورسیکلت درصد است تا در راستای توسعه سهم تولیدات داخلی از ورود قطعاتی که امکان تولید در کشور دارند خودداری نماید.

وی با توجه سهم داخلی سازی موتورهای تولیدی در کشور، خاطر نشان کرد : در حال حاصر 50 تا 70 درصد از موتورسیکات های تولیدی در کشور ، داخلی سازی می شود.

وی با تاکید بر لزوم توسعه سهم داخلی سازی موتورسیکلت ها در کشور ، افزود : البته در راستای دستیابی به این هدف و همچنین به منظور افزایش تولید قطعات در داخل ، برنامه ریزی با همکاری دانشگاهها و سندیکای تولیدکنندگان صورت گرفته که مسلما می تواند این مسیر را برای تولیدکنتندگان هموار تر نماید.

وی گفت : امروز تولیدکنندگان داخلی با حرکت در مسیر داخلی سازی و نسبت به ارتقاء توان تولید و جذب سرمایه و طراحی محصولات جدید تلاش بیشتری نمایند.

رئیس سندیکای تولیدکنندگان موتورسیکلت ایران در ادامه آمادگی به منظور خروج 100 هزار دستگاه موتورسیکلت فرسوده خبر داد و خاطر نشان کرد : هر چند تحقق و اجرای این طرح مستلزم زمینه سازی و ایجاد شرایط لازم از سوی کلیه دستگاهها و سازمان های مرتبط است.

حجازی افزود : در صورتی بستر سازی مناسب و روند درست این جریان می توان روزانه هزار تا 2 هزار موتورسیکلت در تهران را با موتورهای نو شماره تعویض نمود.

وی همچنین در خصوص آخرین روند تولید و عرضه موتورهای انژکتوری در کشور گفت : هر چند تولید موتورهای انژکتوری حدود 12 تا 15 درصد نسبت به موتورهای کاربراتوری افزایش داشته اما تاکنون استقبالی چندانی از این موتورها در بازار نشده است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تولید موتورسیکلت بر پایه موتورهای انژکتوری بوده است ، تصریح کرد : امروز در شرایط فعلی  قیمت ها ، عمده متقاضیان تمایل به خرید موتورهای کاربراتوری داشته بنابراین موتورهای انژکتور با تولید و متقاضی کمتری همراه است به طوری که بر اساس آخرین اطلاعات در 5 ماهه اول امسال حدود 40هزار دستگاه موتور انژکتوری تولید شده است که این نشان از کاهش بیش از 80 درصدی دارد.

وی با اشااره به حجم بالای موتورسیکلت های کاربراتوری در انبارها ،افزود : هنگامی زمانی مشتریان از موتورهای انژکتوری استقبال می کنند که موتورهای کاربراتوری در بازار وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به تغییر جریان تولید بر تعطیلی گسترده در این صنعت ،گفت : در صورتی که شرایط به همین منوال ادامه یابد و فشار بر تولیدکنندگان موتورسیکلت ادامه داشته باشد ظرف چند سال آینده ، صنعتی به نام موتورسیکلت در ایران وجود نخواهد داشت .


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: سه شنبه 14 شهریور 1396     بازدید ها: 1456     دسته: اخبار داخلی خودرو     

 

 
             

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به رادرایانه  می باشد.

   
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه