مرجع تخصصی خودرو های اروندی

 

سدان خانوادگی ، گونه در معرض خطر !

گروه بین الملل: افزایش محبوبیت کراس اورها و شاسی بلندها در بسیاری از بازارهای خودرویی دنیا در حال رخ دادن است و بسیار سریع‌تر از آن چه که انتظارش را داشتیم. در عین حال، هر روز شاهد افول بیشتر سدان ها هستیم، به گونه‌ای که فقط در بازار آمریکا بسیاری از سدان های محبوب مانند تویوتا کمری، تویوتا کرولا، هوندا سیویک و آکورد به طور میانگین با کاهش فروش 10 درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، جایگاه‌های خود در لیست پرفروش‌ترین خودروهای آمریکا را به کراس اورهای نیسان روگ، تویوتا روفور و هوندا CR-V داده‌اند.

نیسان روگ با فروش 161340 دستگاه تا ماه ژوئن، در مقایسه با مدت مشابه سال 2016 حدوداً 35 درصد رشد فروش داشته و تبدیل به پرفروش‌ترین محصول نیسان در آمریکا و همچنین پرفروش‌ترین شاسی بلند آمریکا شده است. در رده بندی کلی 10 خودروی پرفروش آمریکا ، این مدل رتبه چهارم را پس از سری F فورد، شورولت سیلورادو و تراک رام به خود اختصاص داده است.

از سویی دیگر سدان تویوتا کمری که سال 2016 موفق شده بود رتبه چهارم پرفروش‌ترین خودروهای آمریکا را با 388616 دستگاه به خود اختصاص دهد، تا نیمه اول سال جاری میلادی این جایگاه را به نیسان روگ باخته و با سقوطی سه پله‌ای در رده هفتم قرار گرفته، با این حال تویوتا کمری هنوز هم پرفروش‌ترین سدان بازار آمریکا محسوب می‌شود و حتی انتظار می‌رود بتواند با معرفی نسل جدید این خودرو که امسال قرار است اتفاق بیفتد، وضعیت خود را در رده بندی پرفروش‌های بازار آمریکا بهبود ببخشد.

موضوعی که بر کسی پوشیده نیست این است که در بازار آمریکا، سگمنت سدان خانوادگی وضعیت بسیار بدی دارد، به قدری بد که نشریه Autoweek سدان خانوادگی را گونه در معرض خطر لقب داده است! سدان خانوادگی در آمریکا در حال مردن است و هیچ نسخه‌ای تاکنون نتوانسته کمکی به آن بکند.

سال 2016 یکی از بهترین سال‌ها برای صنعت خودروی آمریکا بود و رکورد فروش جدیدی در این کشور ثبت شد، محبوبیت روزافزون تراک ها، شاسی بلندها و کراس اورها یکی از عوامل اصلی این موفقیت بوده، ولی علیرغم این افزایش فروش، وضعیت سدان ها به هیچ وجه خوب نبوده است. در این میان تویوتا کمری توانست علیرغم کاهش فروش حدوداً 9 درصدی، عنوان پرفروش‌ترین سدان 2016 آمریکا را به خود اختصاص داده و به سلطه 15 ساله خود بر این بخش از بازار ادامه دهد.

حال باید منتظر ماند و دید سرنوشت سدان ها در بزرگ‌ترین و مهم‌ترین بازار خودرویی دنیا به چه صورت خواهد بود. آیا سدان ها خواهند توانست راهی برای غلبه بر تمایل روز افزون مردم به سمت شاسی بلندها پیدا بکنند یا نه، تنها گذر زمان می‌تواند پاسخ این سؤال را بدهد!


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: سه شنبه 14 شهریور 1396     بازدید ها: 14983     دسته: اخبار خودروی خارجی     

 

 
             

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به رادرایانه  می باشد.

   
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه